У самому центрі Соцміста поряд з міським Державним цирком, монументом визволителів Кривого Рогу, Державним технічним університетом знаходиться Криворізька загальноосвітня школа-інтернат № 1. Її історія сягає середини минулого століття. 

20 листопада 1957 року школа-інтернат № 1 розпочала свою діяльність як інтернатний заклад для дітей-сиріт, полу-сиріт та дітей з багатодітних сімей. 

Вперше за парти 12 класів сіли 330 учнів. 

На той час за ініціативи близьких родичів дітей війни, які не мали можливості навчатись у середніх загальноосвітніх навчальних закладах стала необхідність у створенні інтернатного закладу, який передбачав посилення педагогічної уваги, організацію змістовного дозвілля учнів. Школа стала їх другим рідним домом. 

Упродовж п'яти десятиліть у цей навчальний заклад з'їжджаються діти зі всіх районів міста та передмість. 

Перший випуск школи-інтернату відбувся у 1960 році для 28 учнів, які продовжили навчання як у вищих навчальних закладах, так і в професійно-технічних училищах. 

З 1966 року середня школа-інтернат була реорганізована у неповну школу-інтернат № 1. 

Гордістю школи є її директори: Дрьомов Микола Дмитрович та Халявко Василь Миколайович, Каніболоцька Ольга Тарасівна, Голуб Іван Федорович, Заїка Микола Олексійович, Грані Наталя Григорівна, Баканов Геннадій Іванович, які свою управлінську діяльність націлювали на створення належних умов щодо навчання і виховання дітей. 

Педагогічний колектив школи-інтернату № 1 став великою дружною родиною. 

Нині це одна із загальноосвітніх шкіл-інтернатів, в якій навчаються та виховуються 252 дитини, з яких 40 дітей-сироти та під опікою, 14 з малозабезпечених, багатодітних та 21 з неблагополучних сімей, 9 дітей-інвалідів. 

Школа відзначає своє славне 50-річчя. Педагогічний, учнівський і батьківський колективи прийшли до цього свята з добрими та вагомими результатами.

Колектив школи складається з 80 педагогів, з яких 41 мають вищу категорію, 16 педагогів мають звання «старший вчитель», 3 мають звання «вихователь-методист». 

У 2007 - 2008 навчальному році школа є переможцем Всеукраїнського конкурсу-огляду на кращий стан фізкультурно-оздоровчої роботи та призером Другої спартакіади шкіл-інтернатів Дніпропетровської області, присвяченій «Олімпіаді-2008». 

Другий рік на базі школи працює тренінговий центр «Злагода», який забезпечує підготовку вихователів, учителів, батьків засобами тренінгового навчання в питаннях усвідомленого батьківства та формуванні батьківської компетентності. 

Для забезпечення здорового мікроклімату в школі працює соціально-психологічна служба, яка здійснює комплекс заходів, що спрямовані на соціальний захист неповнолітніх, запобігання розвитку негативних явищ серед вихованців. Виховний процес в школі спрямований на повагу до особистості кожної дитини, на те, щоб доставити їй радість спілкування з вихователями, радість спільної праці, гри, відпочинку. 

Особлива увага приділяється організації змістовного дозвілля дітей, залучення їх до:

- колективно-творчих справ «Жовтий, червоний, зелений»,

«Великі справи маленьких рук»;

-творчих конкурсів «Дивовижний світ», «В гостях у майстрів»;

-розважальних програм «Подорож до країни Фантазії», «В гостях у модників і модниць»;

-спортивних свят «Веселий м'яч», «Спорт - здоров'я, спорт - це гра», «Подорож у країну Здоровляндію». 

З метою забезпечення гармонійного розвитку дітей, задоволення їх інтересів та потреб в школі працює хореографічний гуртки «Кришталеві джерела», спортивні секції з настільного тенісу та волейболу. З великим задоволенням вихованці відвідують гуртки Станції юних техніків та Центру дитячо-юнацької творчості Дзержинського району. 

Важливим є питання повноцінного відпочинку та оздоровлення дітей школи. Щоліта діти відпочивають в пришкільному таборі на базі школи, заміських дитячих оздоровчих закладах «Слава», «Сонячний», ім. Башкірова та інших.