Історія гімназії


У центрі Соцміста поряд з міським Державним цирком, монументом визволителів Кривого Рогу, Державним технічним університетом знаходиться Криворізька гімназія № 56. Її історія сягає середини минулого століття. Ліцензійний обсяг закладу – 506 учнів. Фактично у школі-інтернаті навчається 258 учні у 22 класах.


20 листопада 1957 року освітній заклад розпочав свою діяльність як інтернатний заклад для дітей-сиріт, напівсиріт та дітей з багатодітних родин

Вперше за парти 12 класів сіли 330 учнів. 

На той час за ініціативи близьких родичів дітей війни, які не мали можливості навчатись у середніх загальноосвітніх навчальних закладах виникла необхідність створення інтернатного закладу, який передбачав посилення педагогічної уваги, організацію змістовного дозвілля учнів.

Насьогодні гімназія надає освітні послуги дітям з особливими освітніми потребами, в закладі функціонують спеціальні класи для навчання дітей, що мають затримку психічного розвитку. Гімназія стала їх другою рідною домівкою

Упродовж п'яти десятиліть у навчальний заклад з'їжджаються діти зі всіх районів міста. 

Перший випуск  відбувся у 1960 році для 28 учнів, які продовжили навчання як у вищих навчальних закладах, так і в професійно-технічних училищах. 

З 1966 року навчальний заклад був реорганізований у неповну школу-інтернат № 1, у 2005 році назва змінена на Криворізьку загальноосвітню школу-інтернат І-ІІ ступенів, а у 2020 році школа-інтернат реорганізована у гімназію № 56.

Гордістю гімназії є її директори: Дрьомов Микола Дмитрович та Халявко Василь Миколайович, Каніболоцька Ольга Тарасівна, Голуб Іван Федорович, Заїка Микола Олексійович, Грані Наталя Григорівна, Баканов Геннадій Іванович, які управлінську діяльність націлювали на створення належних умов щодо навчання і виховання дітей. 

              Педагогічний колектив гімназії № 56 став великою дружною родиною. 

Освітній заклад відзначив своє славне 60-річчя. Педагогічний, учнівський і батьківський колективи прийшли до цього свята з добрими та вагомими результатами.

Колектив школи складається з 70 педагогів, з яких 41 мають вищу категорію, 8 педагогів мають звання «старший вчитель», 4 мають звання «вихователь-методист». 

З 2014 року наш заклад є переможцем в міському конкурсі-огляді освітніх закладів у номінації «Кращий заклад інтернатного типу»

2017 року освітній заклад виборов перше місце у міському рейтингу за організацію методичної роботи.

Гімназія є учасником всеукраїнських виставок «Сучасні заклади освіти», «Інноватика в сучасній освіті».

Для забезпечення здорового мікроклімату в гімназії працює соціально-психологічна служба, яка здійснює комплекс заходів, що спрямовані на соціальний захист неповнолітніх, запобігання розвитку негативних явищ серед вихованців.

Виховний процес в гімназії спрямований на повагу до особистості кожної дитини, на те, щоб доставити їй радість спілкування з вихователями, радість спільної праці, гри, відпочинку. 

З метою забезпечення гармонійного розвитку дітей, задоволення їх інтересів та потреб в гімназії працює хореографічний гуртки «Кришталеві джерела», спортивні секції з настільного тенісу та волейболу. З великим задоволенням вихованці відвідують гуртки Станції юних техніків та Центру дитячо-юнацької творчості Металургійного району. 

Важливим є питання повноцінного відпочинку та оздоровлення дітей гімназії. Щоліта діти відпочивають в заміських дитячих оздоровчих закладах «Слава», «Сонячний». 


Умови доступності закладу освіти для навчання осіб з особливими освітніми потребами

 

Гімназія забезпечує умови для навчання дітей з особливими освітніми потребами, які можуть самостійно пересуватися.

Доступ до приміщення школи для осіб з особливими освітніми потребами можливий на І поверх.

Щодо виконання вимог Закону України

«Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»

Довжина пандуса – 1,5 м

Ширина – 1,2 м

Висота – 0,3 м

Висота дверей – 2,4 м

Ширина – 1,8 м

 

Кнопка виклику знаходиться на висоті 80 см.


 Зала ритміки

 


Медіатека