Історія школи


У центрі Соцміста поряд з міським Державним цирком, монументом визволителів Кривого Рогу, Державним технічним університетом знаходиться Криворізька загальноосвітня школа-інтернат № 1. Її історія сягає середини минулого століття. Ліцензійний обсяг закладу – 506 учнів. Фактично у школі-інтернаті навчається 260 учні у 24 класах.


20 листопада 1957 року школа-інтернат № 1 розпочала свою діяльність як інтернатний заклад для дітей-сиріт, напівсиріт та дітей з багатодітних родин

Вперше за парти 12 класів сіли 330 учнів. 

На той час за ініціативи близьких родичів дітей війни, які не мали можливості навчатись у середніх загальноосвітніх навчальних закладах виникла необхідність створення інтернатного закладу, який передбачав посилення педагогічної уваги, організацію змістовного дозвілля учнів. Насьогодні школа-інтернат надає освітні послуги дітям з особливими освітніми потребами, в закладі функціонують спеціальні класи для навчання дітей, що мають затримку психічного розвитку. Школа стала їх другою рідною домівкою

Упродовж п'яти десятиліть у навчальний заклад з'їжджаються діти зі всіх районів міста. 

Перший випуск школи-інтернату відбувся у 1960 році для 28 учнів, які продовжили навчання як у вищих навчальних закладах, так і в професійно-технічних училищах. 

З 1966 року середня школа-інтернат була реорганізована у неповну школу-інтернат № 1, а у 2005 році назва змінена на Криворізьку загальноосвітню школу-інтернат І-ІІ ступенів. 

Гордістю школи є її директори: Дрьомов Микола Дмитрович та Халявко Василь Миколайович, Каніболоцька Ольга Тарасівна, Голуб Іван Федорович, Заїка Микола Олексійович, Грані Наталя Григорівна, Баканов Геннадій Іванович, які управлінську діяльність націлювали на створення належних умов щодо навчання і виховання дітей. 

Педагогічний колектив школи-інтернату № 1 став великою дружною родиною. 

Нині це одна із загальноосвітніх шкіл-інтернатів, в якій навчаються та виховуються 258 дитини, з яких 23 дітей-сироти та під опікою, 22 з малозабезпечених, 68 багатодітних та 47 з неблагополучних сімей, 24 дітей-інвалідів. 

Школа відзначила своє славне 60-річчя. Педагогічний, учнівський і батьківський колективи прийшли до цього свята з добрими та вагомими результатами.

Колектив школи складається з 77 педагогів, з яких 41 мають вищу категорію, 8 педагогів мають звання «старший вчитель», 4 мають звання «вихователь-методист». 

З 2014 року школа є переможцем вміському конкурсі-огляді освітніх закладів у  номінації «Кращий заклад інтернатного типу»

2017 року заклад виборов перше місце у міському рейтингу за організацію методичної роботи.

Заклад є учасником всеукраїнських виставок «Сучасні заклади освіти», «Інноватика в сучасній освіті».

Для забезпечення здорового мікроклімату в школі працює соціально-психологічна служба, яка здійснює комплекс заходів, що спрямовані на соціальний захист неповнолітніх, запобігання розвитку негативних явищ серед вихованців.

Виховний процес в школі спрямований на повагу до особистості кожної дитини, на те, щоб доставити їй радість спілкування з вихователями, радість спільної праці, гри, відпочинку. 

З метою забезпечення гармонійного розвитку дітей, задоволення їх інтересів та потреб в школі працює хореографічний гуртки «Кришталеві джерела», спортивні секції з настільного тенісу та волейболу. З великим задоволенням вихованці відвідують гуртки Станції юних техніків та Центру дитячо-юнацької творчості Металургійного району. 

Важливим є питання повноцінного відпочинку та оздоровлення дітей школи. Щоліта діти відпочивають в пришкільному таборі на базі шкіл району, заміських дитячих оздоровчих закладах «Слава», «Сонячний». 


Умови доступності закладу для навчання осіб з особливими освітніми потребами


 Зала ритміки

 


Медіатека