Додаток 2 до наказу від 18.09.2024р. № 147

Порядок реагування

на доведені випадки булінгу (цькування)

в Криворізькій гімназії № 56 Криворізької міської ради

та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування)

1. У день подання заяви видається наказ по закладу освіти про проведення розслідування із визначенням уповноважених осіб.

2. Наказом по закладу освіти створюється Комісія з розгляду випадків булінгу (цькування) за участі педагогічних працівників, практичного психолога школи, батьків потерпілого та булера, керівника закладу, інших зацікавлених осіб.

3. Уповноважена особа закладу освіти у 3-денний період з моменту отримання заяви скликає засідання Комісії з розгляду випадків насильства, булінгу (цькування).

4. Уповноважена особа у разі виникнення підозри, або отримання заяви щодо насильства, булінгу, жорстокого поводження з дитиною/працівником закладу освіти або якщо є реальна загроза його вчинення (удома, з боку однолітків, з боку інших) проводить зустріч із особою, стосовно якої є інформація про жорстоке поводження, намагається розговорити, встановити контакт, довірливі стосунки та надати емоційну підтримку; проявити інтерес, дружелюбність, щирість, теплоту і симпатію, постраждала особа має відчути, що її дійсно чують і розуміють. У процесі розмови, якщо особа підтверджує факт жорстокого поводження чи насильства щодо неї, уповноваженій особі необхідно з’ясувати терміни подій, які відбулися, та отримати їх опис.

5. Комісія з розгляду випадків насильства, булінгу (цькування) у 7-денний період з моменту отримання заяви проводить розслідування, з’ясовує всі обставини та за результатами розслідування приймає відповідне рішення та рекомендації. За підсумками роботи комісії складається протокол.

6. Для прийняття рішення та вжиття відповідних заходів реагування результати проведеного розслідування узагальнюються наказом по закладі освіти.

7. Якщо випадок цькування був одноразовим, питання з налагодження мікроклімату в дитячому середовищі та розв’язання конфлікту вирішується у межах закладу освіти учасниками освітнього процесу. Результат розслідування та рішення комісії доводиться керівником закладу до відома постраждалого. У випадку, якщо постраждалий не згодний з рішенням комісії, керівник закладу повідомляє про право звернутися із заявою до органів Національної поліції України.

8. Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то керівник закладу освіти повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.

9. Уповноважена особа або особа, яка її замінює у разі відсутності відповідно до наказу про склад комісії, згідно з протоколом засідання комісії відповідає за виконання та моніторинг запланованих заходів відновлення та нормалізації психологічного клімату в закладі освіти та визначених рекомендацій для учасників булінгу (цькування).

10. Рішення Комісії з розгляду випадків булінгу реєструється в окремому журналі (паперовий вигляд) з оригіналами підписів усіх її членів.

11. Не залежно від рішення комісії, керівник закладу забезпечує виконання заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг (цькування), стали його свідками або постраждали від нього.


 

 

                                                                       ПОРЯДОК ДІЙ

У РАЗІ ВЧИНЕННЯ УЧНЯМИ ЗАКЛАДІВ ЗАГАЛЬНОЇ

СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ ПРАВОПОРУШЕНЬ І ЗЛОЧИНІВ 


Додаток 3 до наказу від 18.09.2024р. № 147

Порядок подання та розгляду

(з дотриманням конфіденційності)

заяв про випадки булінгу (цькування)

в Криворізькій гімназії № 56 Криворізької міської ради

Із метою створення безпечного освітнього середовища в закладі освіти здобувачів освіти педагогічні працівники, батьки та інші учасники освітнього процесу зобов'язані повідомляти керівника закладу про випадки булінгу, учасниками або свідками якого вони стали, або підозрюють про його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками , или про які отримали достірну інформацію від інших осіб.

Відповідно до такої заяви керівник закладу вида рішення про проведення розыска із значенням уповновэних осіб. Для принятия решения по результатам розыгрыша керривник закладу скликaт засідання комисії с розгляду випадків булінгу. Якщо комісія показала, что это був булінг, а не единожды конфликт чи сварка, тобто відповідні дії носят системный характер, то керівник закладу повідомляє уповновэніні підрозділи органів Національно полиції України (ювенальна поліція) д Службу упрямую.

В разное время, как комиссия, не имеющая квалификацию випадок, як булінг, а постраждалий не згодний из цим, то він може звертатися до органов Національної полициї України із заявою.

Исполнительный заклад поведет о терміни, порядок реагування по доведені випадки булінгу, відповідальність осіб, причетних до булінгу и проверит розгляд відповідно до законодавства.

Згідно с КУпАП булінг учасника освітнього процесса тяги за собою наложение штрафа от 50 до 100 неоподатковуваних минімумів или от 20 до 40 годін громадських робіт. Якщо булінг вчинено групою осіб або повторно протягом року після наложения адміністративного стягивания, штраф становитиме от 100 до 200 неоподатковуваних минімумів или громадські роботи от 40 до 60 лет. Булінг, вчинений малолитітною или неповнолитнію особою, тягне за собою наложение штрафа на батьки или осіб, які їх заміньють. 

 

Додаток 4 до наказу від 18.09.2024р. № 147

 

Зразок заяви

 


Телефони довіри

 

             -  Дитяча лінія 116 111 або 0 800 500 225 (з 12.00 до 16.00);

             -  Гаряча телефонна лінія щодо булінгу 116 000;

             -  Гаряча лінія з питань запобігання насильству 116 123 або 0 800 500 335;

             -  Уповноважений Верховної Ради з прав людини 0 800 50 17 20;

             -  Уповноважений Президента України з прав дитини 044 255 76 76;

             -  Центр надання безоплатної правової допомоги 0 800 213 103;

              -  Національна поліція України 102.